Snáď každý z nás si aspoň raz prečítal svoj horoskop. Niektorí bez horoskopov neurobia žiadne svoje rozhodnutie, iní ho čítajú len zo zaujímavosti a zvyšok ich nečíta vôbec…

Počuli ste ale niekedy o starodávnom indiánskom horoskope? Aj indiáni mali svoje horoskopy, a nás dnes len zaráža, ako veľmi sú presné!

Severoamerickí Indiáni verili, že na zemi skôr existovali zvieratá, než ľudia a naučili ich loviť a dokonca aj zakladať oheň. Podľa indiánskych mýtov tiež niektorí ľudia boli pôvodne zvieratami a až s postupom času sa u nich vyvinula ľudská podoba. Pretože indiáni ctia zvieratá a prírodu, tiež je ich horoskop nimi veľmi ovplyvnený. Prečítajte si nižšie, v akom ste znamení, a čo to pre vás znamená.

Vydra (20. januára – 18. februára)

Tento nenápadný vodný tvor je symbolom zmeny k lepšiemu, symbolom nádeje.

Vydra je hravá, a tak sa môže zdať, že aj svoj život berie na ľahkú váhu. Pravdou je, že má veľký zmysel pre život a so životnými prekážkami sa vysporiada s ľahkosťou, nie je ale ľahkomyselná. Je pevná, pracovitá a silná, srší životným optimizmom, ktorý je natoľko nákazlivý, že aj v spoločnosti je vydra obľúbená. Niet sa čomu čudovať – ľahko nadväzuje vzťahy a pre svojich priateľov je oporou nielen v núdzi.

Pre vydru je charakteristický zmysel pre spravodlivosť. Neváha sa postaviť proti neprávostiam a to aj proti presile. Vydra je aktívna a do všetkého nového sa vrhá so zápalom. Pravdou ale je, že väčšinou tieto nové veci rovnako rýchlo opúšťa, pretože ju môže zaujať zase niečo nové.

Pokračovanie na ďalšej strane …