Má rad protikvasinkových a antibakteriálnych vlastností, ktoré nám môžu pomôcť v boji proti mnohým rôznym baktériám. Výskum potvrdil, že kurkumín môže pomôcť bunkám prežiť silný zápal.

Chráni tiež DNA. Pôsobí na 700 génov v našom tele a lieči viac ako 160 zdravotných problémov. Jeho protizápalové vlastnosti nám môžu pomôcť liečiť stavy, ako je osteoartróza.

Mnoho odborníkov tvrdí, že kurkuma nám môže pomôcť pri liečbe pečeňových ochorení, problémov s dýchaním, autoimunitných porúch a neurologických problémov. Obsahuje zlúčeninu zvanú turmeron, ktorá môže slúžiť dokonca ako prírodný liek proti Alzheimerovej chorobe.

Môže zlepšiť funkciu mozgu, obnoviť mozgové bunky a potlačiť akumuláciu beta-amyloidního plaku v mozgu, ktorý je považovaný za jeden z hlavných faktorov Alzheimerovej choroby.

Veľmi silné antioxidačné a protizápalové vlastnosti kurkumy môžu pomôcť liečiť mnoho typov rakoviny, ako sú: rakovina žalúdka, prsníka, pľúc, pečene a hrubého čreva. Má lepší účinok než chemoterapia, pretože zanecháva zdravé bunky neporušené a zároveň ovplyvňuje malígne bunky.

Kurkuma vykazuje silnejší účinok v kombinácii s medom.

Táto kombinácia vám môže pomôcť v boji proti početným baktériám, obnoví mnoho užitočných baktérií v črevách atď. Pozrite sa na prípravu tohto produktu!

Pokračovanie na ďalšej strane…