ROZHOVOR: Žena, o ktorej sa už vyše roka píše ako o dlhoročnej priateľke a milenke Karla Gotta, sa rozhodla dať na charitu. Alice Kovácsová (52) predáva obraz vlastnoručne namaľovaný spevákom a časť výťažku daruje Klinike hematológie Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe na čele s profesorom MUDr. Markom Trněným, ktorého tím lekárov hviezde zachránil život…

Čo tým sleduje a ako aféra ovplyvnila jej manželstvo s Ondrejom Havelkom (64)?

Alice, nie je predčasné predávať obraz Karla Gotta Oldřich Nový a Anny Ondrákovej? Časom sa určite zmnohonásobí jeho cena.

“Takto ja nepremýšľam a nekalkulujem. Bolo to rozhodnutie, ktoré prišlo náhle a také sa nemajú odkladať. Myslím, že sa aj Karel rád dozvie, koľkým ľuďom jeho obraz pomohol, a navyše ho to určite bude tešiť. Ten obraz vlastne môže byť nositeľom radosti donekonečna. Mne svojho času priniesol radosť, teraz ju prinesie niekomu inému. Napríklad aj oddelenie, ktoré Karolovi pomohlo pri chorobe. Doktori mu predĺžili život, aby mohol rozdávať radosť svojim fanúšikom a deťom. Takže teraz by sa im to nejako malo vrátiť späť. Ja som im veľmi vďačná. Je pre mňa veľmi fajn, že tu Karel stále je.

Pokračovanie na ďalšej strane…