Podľa ortodoxnej cirkvi je bežné pochovať zosnulého 3 dni po jeho smrti. Dôvodom je, že Kristus umrel na Veľký piatok a bol vzkriesený v nedeľu, z tohto dôvodu sa hovorí o troch dňoch. Počas týchto troch dní sa duša človeka nachádza na zemi a potom medzi 3.-9.dňom prechádza do posmrtného života.

Podľa našich cirkevných otcov by sme telo nemali pochovať skôr ani neskôr ako po troch dňoch. Duša človeka je stále v blízkosti tela, a počas tej doby stále existuje vzťah medzi telom a dušou, ktorý by v žiadnom prípade nemal byť prerušený. Duša musí byť tri dni doma, medzi svojimi blízkymi.

Po 9. dni duša zosnulého začína svoje najzložitejšie obdobie. Prechádza očistcami, kde spoznáva všetky svoje hriechy. Od 9. po 40. deň sa príbuzní modlia za zosnulého. Na 40. deň je duša prevedená pred Boží súd, kde sa rozhodne, čo sa s ňou bude diať ďalej. Preto je vhodné dať za zosnulého v kostole zádušnú omšu na 3.,9. a 40. deň.

Pokiaľ sa Vám tento článok páči, môžete ho komentovať, diskutovať a budeme radi, ak ho budete zdieľať pre svojich známych. Robíme to s ochotou hlavne pre vás, našich fanúšikov. Nezabudnite nás podporiť kliknutím na LIKE 🙂