Každý človek je iný, či už ide o vlasy, oči, pery alebo dokonca aj nechty. A práve tie, presnejšie ich tvar, o nás dokáže všeličo povedať. Existuje niekoľko tvarov nechtov a k tým sa radia aj vlastnosti človeka…

 

Tak sa poďme spoločne pozrieť na to, čo k akému tvaru patrí!

1. Polodlhý tvar

Tento tvar je veľmi elegantný a pôsobí decentne. Človek, ktorý ho vlastní, má zmysel pre detail, je naozaj starostlivý a dokáže byť neobvykle kreatívny. Naviac je aj spoločenský a nemá problém si rozumieť s kýmkoľvek.

2. Široký tvar

Patrí človeku, ktorý zo srdca nenávidí lož a preto cťou úprimnosť a porekadlo “Čo na srdci, to na jazyku”. Pre svoje okolie je takou vŕbou, ktorá vždy dobre a pravdivo poradí.

3. a 4. Oválny tvar

Tento človek nenávidí nespravodlivosť a odmieta akékoľvek násilie. Nerád tiež býva ovplyvňovaný niekým druhým a preto si rád robí veci po svojom. Ale žiadny strach, dokáže sa nad vecami rozumne a logicky zamýšľať.

5. Štvorcový tvar

Človek, ktorý má štvorcový tvar nechtových lôžok, je rodený vodca. Má odvahu a predovšetkým mu nechýba vytrvalosť u všetkého, do čoho sa pustí. Dokáže byť ale aj hravý a zvedavý, čo je pre vodcovskú osobnosť jedine plus.

6. a 7. Trojuholníkový tvar

Tento typ nechtov majú väčšinou umelci, lebo sú to veľmi kreatívni ľudia s obrovskou fantáziou, ktorá nepozná hraníc. Na veci sa pozeráte úplne inými očami, než vaše okolie.

8. Mandľový tvar

Človek, ktorý je vlastníkom mandľového tvaru, nie je prelietavý, naopak je verný a veľmi priateľský spoločník. Slušnosť a zdvorilosť mu nie je cudzie a v kolektíve býva veľmi obľúbený.

9. Véčkový tvar

Pre tohto človeka býva kariéra na prvom mieste. Má rád úspech, preto je ambiciózny a oproti svojim kolegom tvrdo pracuje a je vytrvalý. Pre ostatných vie byť dobrou motiváciou a príkladom, ktorý vždy dôjde k svojmu vytýčenému cieľu.