Budovanie pekného, plnohodnotného a romantického vzťahu rozhodne nie je postavené na sviečkach, víne a večeri raz v týždni. Je to o každodennom prekvapovaní príjemnosťami. Skúste to s nami a vykročte k novému vzťahu aj so starým partnerom…

 


Bozk je základom

Neriaďte sa pravidom bozk trikrát denne. Ráno, pri stretnutí a na dobrú noc. Je to len minimum, ktorého zvyšovanie urobí váš život o niekoľko úrovní lepším. Bozky v nás štartujú tvorbu radostných hormónov. No a čo môže byť romantickejšie a lepšie, než dať si úprimnú pusu?

Jedzte spolu

Veľké rodiny jedia spolu. Aj tie šťastné a súdržné. Je to vidieť hlavne v častiach sveta, kde rodina znamená niečo posvätné. Západná civilizácia sa vzdala rodinných rituálov výmenou za pozretie televízora, čítanie novín a rôznych časov jedenia. Skúste s partnerom jesť spolu aspoň večeru. Uvidíte, ako to zlepší vaea fungovanie. Zdieľať jedlo s niekým, koho máte radi, je veľmi romantické. Aj keď vám len podá soľničku alebo prisunie stoličku.

Každý deň sa spolu zasmejte

Ak si nepamätáte, kedy ste sa spolu naposledy smiali, tak máte pravdepodobne vážny vzťahový problém. Ten môže vyústiť až do vzťahu pred rozpadom. Nájdite si denne dôvod zasmiať sa spolu, objať sa a byť chvíľu šťastní, aj keby okolo zúrila búrka. Je to nesmierne romantické, hoci sa to na prvý pohľad môže zdať nepodstatné. Uvidíte, ako to zmení váš spoločný život na lepší. Aj keby ste si mali pomáhať vtipmi.

Sviečka je dobrý spoločník

Sviečka pri stole, na svietniku v spálni, alebo len tak večer pri televízore. Je to lacné, pekné a náladu zlepšujúca dekorácia. Od sledovanie plameňa sviečky nie je nikdy ďaleko k držaniu sa za ruky. Využiť môžete napríklad aj vonné lampy, alebo tie soľné. Prinášajú do interiéru kus estetiky aj skutočne romantickú náladu.

Pohladenie

Len tak prejsť okolo seba a venovať si pohladenie. Je to zadarmo, netreba žiadnu špeciálnu prípravu ani náladu. Dotyk človeka je prekonaním vzájomnej intímnej zóny. Preto je nám príjemný iba s niekým, koho máme radi. Častým dotýkaním vzniká medzi partnermi puto, ktoré len tak nejaká hádka, alebo nezhoda názorov nepretrhne. Dotýkajte sa navzájom čo najčastejšie.

Majte na pamäti, že tieto maličkosti sú pre váš vzťah veľmi dôležité a mali by ste využiť každý vhodný okamih. Ale tieto nežnosti by rozhodne nemali ostať len na vašej strane – určite by mali byť vzájomné.